Stresszes fotózás
Nem mindenki szereti ha fotózzák, míg mások szinte a kamera előtti létre születtek és természetesen a kettő között is található egy elég széles réteg. Azt, hogy ki mennyire fotogén elsősorban nem is cska kinézetünk, hanem az határozza meg, hogy mennyire vagyunk képesek természetes módon mozogni a fényképező előtt, illetve milyen módon tudjuk visszaadni azt a kinézetet, ami alapvetően is jellemző ránk. Egy divatfotózás persze egészen más, mint egy hétköznapi fénykép elkészítése és teljes mértékben külön kategóriába sorolható az igazolványkép készítés is.
Ez utóbbi esetben sajnos szinte mindig igaz, hogy a végeredmény a valóságtól meglehetősen távol áll, hiszen egy ennyire statikus helyzetben készített képen csak ritkán tudjuk ugyanazt a megjelenést hozni, mint a való életben. A valósággal történő egyezés ugyanakkor kifejezetten fontos az igazolványképek esetében, hiszen azok sokszor hivatalos iratokon, illetve a személyazonosságunk egyik lehetséges igazolásaként jelennek majd meg, így érdemes ragaszkodni a hétköznapi megjelenéshez.
Az igazolvány kép készítés sikere persze nem csak az alanyon, hanem a fotóson is múlhat, hiszen ha valaki megfelelő módon képes minket instruálni, az már fél siker. Sokakat azonban önmagában már ez is frusztrálhat, hiszen úgy érezhetik, túl sok utasítást kapnak, ha pedig mindent igyekeznek betartani, a végeredmény egy görcsös és sok esetben morcos arc lehet. Sokan persze csak legyintenek az igazolványkép minőségére, ám mivel egy ilyen fotó évekig elkísér minket, érdemes odafigyelni pár dologra a kifogástalan végeredmény érdekében.